Bóle brzucha – jakie rodzaje?
Biorąc pod uwagę czas trwania, wyróżnia się ostry krótkotrwały i przewlekły ból. Ten drugi często utrzymuje się przez wiele dni, a nawet miesięcy. Miejsce jego występowania pozwala na wskazanie dolegliwości w podbrzuszu, nadbrzuszu czy okolicy pępka. Może mieć on charakter palący, piekący, gniotący oraz tępy. Pod kątem jego rodzaju należy dobierać odpowiednie leki, w tym tabletki przeciwbólowe na ból brzucha.
Objawy towarzyszące bólom brzucha
Praktyka medyczna pokazuje, że tym dolegliwościom towarzyszą różne objawy. Pacjenci w wywiadach diagnostycznych najczęściej wskazują na wymioty, nudności, skurcze, niestrawności, wzdęcia, zaparcia, kolkę jelitową lub gorączkę.
Leczenie przeciwbólowe
Leczenie poprzedza postępowanie, którego celem jest ustalenie przyczyny dolegliwości i jego lokalizacji. W ostrych stanach niezbędna może okazać się wizyta u lekarza specjalisty. W innych sytuacjach można ewentualnie wspierać się, korzystając z dostępnych bez recepty tabletek i leków przeciwbólowych mogących poprawić jakość życia. W profilaktyce zdrowotnej często stosuje się preparaty ziołowe. Kompozycje naturalnych składników roślinnych mogą zmniejszyć bóle brzucha i pomóc w przywróceniu prawidłowej pracy układu pokarmowego.